Komposter 1000l

vyprodáno
Cena Velikost
850 Kč vyprodáno

popis Komposter 1000l

Kompostovací jímka je zhotovena z vysoce odolného polyolefinu s jednoduchou funkcí sestavení i následné demontáže a přemístění. Konstrukce stěny kompostéru je prodyšná, zároveň teplo funkční. Barva sila je černá s obsahem inhibitoru proti UV záření. Použitý materiál je zdravotně nezávadný a plně recyklovatelný.

Posekaná tráva lze kombinovat se zbytky z prořezávání stromů, organické odpadky, vyjma nemocných, odpad ze stříhání živých plotů, dřevěný popel max. 2%, vaječné skořápky, hnůj domácích zvířat, zbytky ovoce i podzimní listí.

Při plnění sila, ale zabraňujte příliš vlhkým náplním, protože by nastalo příliš rychlé hnití a i příliš suchým náplním, protože by proces kompostování zpomalily. Práci kvalitního kompostu ušetří i urychlovače kompostování, které jsou běžně ke koupi.

Co nelze kompostovat: nemocné rostliny napadené houbou, nebo plísněmi, plevel se semeny, odpady z masa, textil, fekálie.

Použití kompostu: hnojit půdu pomocí kompostu není vhodné v horkých měsících, kdy by kompost lehce vyschnul. Po nakypření ošetřované půdy se kompost rozloží rovnoměrně cca v 2cm vrstvě a lehce se zapracuje. Není pro aplikaci vhodné zapracovat kompost rýčem.

poslední aktualizace 3. 3. 2021 08:01
Jipas - tvorba internetových stránek

Copyright © 2003 - 2021 Zahradnictví Hruška, Velim u Kolína