proso - Panicum virgatum 'Heavy Metal' proso prutnaté

doba květu:
srpen
velikost:
0,8 - 1,3m šířka: 0,5m
Cena Velikost
160 Kč / kontejner 3 l

popis proso - Panicum virgatum 'Heavy Metal'

Panicum virgatum 'Heavy Metal' - 

Proso má rádo slunečné polohy,  ale snese i mírný polostín. Dobře propustná a na živiny bohatá svěží zahradní půda zajistí dobrý růst. U nás nesnáší utužené jílovité, přemokřené či kyselé půdy.

Kompaktní sloupovitý, vzpřímeně rostoucí trs hustých dlouhých kovově zelených měkkých listů, které nepřevisají. Kvete od srpna ne moc vysoko nad trsem jemnými a řídkými latami drobných růžovozelených kuličkovitých klásků, stébla jsou olivově zelená. Na podzim listy barví do žlutava. Trsy na zimu uschnou. Občas se vysemeňuje. Květy jsou vhodné na sušení.

Proso se může použít jako solitera nebo do kombinací s menšími nebo většími stepními travami, keři a trvalkami. Ve stinnějších místech má tendenci se vytahovat za světlem. Při nedostatku světla kvete špatně nebo vůbec a nebarví.  

Potřebuje dostatek vláhy hlavně v létě a na jaře. Na sušších místech je menší. Na zimu u nás nadzemní část usychá. Uschlou hmotu seřezáváme až na jaře (konec března!), ne před zimou. Při podzimním řezu hrozí, že voda nateče do zbytků stébel a poté mohou vyhnívat kořeny, které roztrhá mráz. Na jaře pak při dostatku vláhy rostlina rychle naroste do své výšky.

poslední aktualizace 26. 9. 2020 22:54
Jipas - tvorba internetových stránek

Copyright © 2003 - 2020 Zahradnictví Hruška, Velim u Kolína