přísavník - Parthenocissus tricuspidata

přísavník trojcípýCena: 180 Kč

Popis

Parthenocissus tricuspidata - Přísavník trojcípý je rychle rostoucí popínavá dřevina, která má v našich podmínkách nejdokonalejší způsob popínání, dokonale lepící přísavné destičky, které se dokážou přilepit na hladký povrch. Dřevina dorůstá do výšky až 15m a do šířky se dokáže rozrůst ještě více. Přísavné destičky se tvoří na konci mladého rostoucího výhonku a lepí se na podklad. Pokud je výhonek odtržen, rostlina se už podruhé nepřilepí. Listy jsou trojcípé, někdy dělené, světle zelené, na podzim se zbarvují do červena. Květy jsou drobné, nazelenalé, nevýrazné. Kvete v červnu a červenci. nemá žádné zvláštní nároky na stanoviště, snese i sušší půdu, hlinitou i kamenitou, vyžaduje dostatek vláhy. Může růst i v polostínu, ale lépe mu vyhovují slunné strany. V chladnějších oblastech je nutné chránit rostliny před mrazem pokrývkou.
Používá se na pokrytí fasád umístěných nejlépe na východní nebo západní straně, ale roste i jinde. Listy má rostlina uspořádané křidlicovitě, takže déšť po nich stéká, aniž by se dostal na stěnu domu. Chrání tak budovu před vlhkem.

Copyright © 2008-2019 Zahradnictví Hruška, Velim u Kolína      l      Webdesign: disGrafik.eu      l      tvorba internetových stránek      l      poslední aktualizace 10.02.2019 16:58