ozdobnice - Miscanthus sinensis 'Yaku Jima'. ozdobnice čínská

doba květu:
srpen
velikost:
0,8 - 1,4m
vyprodáno

popis ozdobnice - Miscanthus sinensis 'Yaku Jima'.

Miscanthus sinensis 'Yaku Jima' - Menší kompaktní kulovitý trs užších dlouhých tmavě zelených listů s bílým žebrem, výrazně převisají až téměř k zemi. Kvete jako jeden z prvních bohatě žlutě až hnědavě od začátku srpna výše nad trsem. Na podzim listy barví  s kovově fialovým odstínem, většinou však zůstavají dlouho zelené až téměř do zámrazu. Květy pak přechází v bílé chmýří, které většinou vydrží do jara. Podobný kultivaru ´Adagio´.

Krásná menší solitera nebo do kombinací s menšími nebo většími kvetoucími travami, keři a trvalkami. Ve stinnějších místech má tendenci se vytahovat za světlem. Při nedostatku světla kvete špatně nebo vůbec.

Slunečné chráněné stanoviště, dobře propustná a na živiny bohatá zahradní půda. U nás nesnáší utužené, jílovité, přemokřené či kyselé půdy.

V případě nevhodné půdy je dobré půdu vyměnit a výsadbovou jámu vysypat kompostem smíchaným s pískem, můžeme použít i substrát pro trávníky. Potřebuje dostatek vláhy hlavně v létě a na jaře. Na sušších místech je menší. Na zimu u nás nadzemní část usychá, zůstává však stát. Uschlou hmotu seřezáváme až na jaře (konec března!), ne před zimou. Při podzimním řezu hrozí, že voda nateče do zbytků stébel a poté mohou vyhnívat kořeny, které roztrhá mráz. V chladnějších oblastech můžeme dát i zimní přikrývku kořenů z listí či štěpky. Na jaře pak při dostatku vláhy rostlina rychle naroste do své výšky.

poslední aktualizace 26. 9. 2020 22:54
Jipas - tvorba internetových stránek

Copyright © 2003 - 2020 Zahradnictví Hruška, Velim u Kolína