kostřava - Festuca glauca 'Eliah Blue' kostřava sivá

doba květu:
červen
velikost:
20 - 30cm
Cena Velikost
110 Kč / kontejner 2,5 l

popis kostřava - Festuca glauca 'Eliah Blue'

Festuca glauca 'Eliah Blue' - výška 20 - 30cm, šířka podobná

Ideální je velmi dobře propustná lehká kamenitá i písčitá, ne příliš výživná půda na slunném teplém a suchém místě. Na vlhkých stinných místech s těžkou půdou může vymrzat či vyhnívat a nevypadá pěkně. Nemá ráda, když na ní dlouho leží větší vrstva sněhu. Nevadí jí větrná stanoviště. Při dodržení pěstebních podmínek je plně mrazuvzdorná.

Výrazné husté štětinaté trsy krásně stříbřitěmodrých jehlicovitých tuhých špičatých listů tvoří typické "ježaté kopečky". Raší v březnu a rychle přirůstá. U nás většinou listy vydrží zelené přes zimu. V tužších vlhkých zimách pak část může oschnout. Kvete v červnu řidšími (než původní druh) béžovými až žlutými řídkými vzušnými klásky vzpřímeně rozloženými nad celým trsem. Někdy se vysemeňuje, proto je dobré květy po odkvětu odstranit. Kultivar ´Eliah Blue´ je obecně považován za jeden z nejsilnějších a nejdéle žijících kultivarů kostřavy šedé.

Spíše pro teplé a sušší oblasti. Vhodná především pro skupinové výsadby pokryvného a stepního charakteru v kombinaci s jinými druhy výrazně barevných travin, trvalek a malých keřů v osluněných záhonech a předzahrádkách. Vhodná pro barevně laděné pokryvy a lemy. Skvělá do koryt a nádob a střešních zahrad, nesnáší přelévání. Nevýhodou je její krátkověkost, po několika letech začne od středu vyhnívat.

Na jaře opatrně vyčešeme rukavicí odumřelou hmotu, v průběhu jara pak znovu rychle obroste. Po odkvětu odstříhat květy, jinak se může vysemenit. Na záhoně nesnáší přelévání. Někdy po tužších vhkých zimách může být hodně proschlá, ale když substrát vyschne opět obrazí.  U nás potřebuje v zimě opravdu dobře odvodněné stanoviště. Po 3-4 letech trsy rozdělíme a rozsadíme, tím obnovíme kondici rostlin.
poslední aktualizace 30. 6. 2021 12:59
Jipas - tvorba internetových stránek

Copyright © 2003 - 2021 Zahradnictví Hruška, Velim u Kolína