muchovník - Amelanchier muchovník, indiánská borůvka

tvar:
keřovitý
zrání:
polovina června
Cena Velikost
280 Kč

popis muchovník - Amelanchier

Amelanchier je krásný keř, dorůstající asi do 2 m výšky. Může se též zapěstovat jako stromek. Nejvyšší hodnotou muchovníku je jeho vysoká odolnost vůči zimě a ranné dozrávání plodů. Může být pěstován ve vyšších polohách i na krajním severu, kde plodí a dozrává každoročně a kde jiné ovocné druhy nemohou růst a plodit. Keř je samosprašný. Na zahradě stačí i jen jedna rostlina a dobře plodí. Průměrná úrodnost z jednoho keře je 8 - 12 kg oválných tmavofialových bobulí s vysokým ojíněním. Bobule podle vzhledu snadno zaměníte s velkoplodými borůvkami. Bobule jsou šťavnaté, sladké příjemné chuti. Velmi brzo kvete. Muchovník roste dobře a zdravě v každé půdě a téměř není napadán chorobami a škůdci.
Odrůda ´Martin´ - kanadská odrůda, má bujnější růst jako ostatní odrůdy tohoto druhu. Dorůstá v dospělosti do 3-5 m.
Chuťově je hodnocena jako nejlepší pro přímý konzum. Chutné plody podobné borůvkám a jeřabinám lze vuyžít jako jiné bobulovité ovoce - na přímý konzum, džemy, zavaření...
Odrůda ´Smokey´ - velmi úrodná odrůda, která má plody vzhledově i chuťově podobné klasickým borůvkám. Plody jsou větší, přibližně 1,5 cm, mají velmi sladkou a šťavnatou dužinu výrazné chuti.  Dozrávají postupně od poloviny června. V dospělosti keř dorůstá do výšky 2,5-4 metry. Muchovník je samosprašný, ale přítomnost druhé rostliny může částečně zvýšit množství plodů.
poslední aktualizace 24. 2. 2020 12:11
Jipas - tvorba internetových stránek

Copyright © 2003 - 2020 Zahradnictví Hruška, Velim u Kolína