Echinacea purpurea Praire Splendor Rose

Třapatka nachová

barva květu:růžová
výška:50 - 60cm
doba květu:červen - září


Cena: 60 Kč

Popis

Echinacea purpurea Praire Splendor Rose - květy jsou velké, nachově purpurové se sytě oranžově-červenými tyčinkami. Stonky jsou pevné a poměrně krátké, takže celý trs vypadá velmi kompaktně. Kvete od konce června do prvních mrazíků, pokud má dostatek silných stonků, který produkuje nová poupata.


Třapatky jsou krásné a nenáročné trvalky, které se od první poloviny léta až do podzimu zdobí různobarevnými květy. Středové tyčinky schovávají nektar tolik vyhledávaný motýly a čmeláky. Otrhávání odkvetlých květů prodlouží kvetení. Listy jsou kopinaté, mírně lesklé, tmavě zelené a vyrůstají podél stonků vzhůru. Stonky jsou velice pevné a odolávají nárazovým dešťům i větru.

Třapatka poroste téměř v jakékoli nepodmáčené zemi na plném slunci. Hodí se do skupinových trvalkových výsadeb, nebo jako vítané oživení skupinek nižších keřů, krásně vypadá i vysázená nahusto v kontejnerech, kdy plně vynikne barva květů.
Copyright © 2008-2019 Zahradnictví Hruška, Velim u Kolína      l      Webdesign: disGrafik.eu      l      tvorba internetových stránek      l      poslední aktualizace 10.02.2019 16:58