proso - Panicum virgatum 'Heavy Metal'

proso prutnaté

velikost:0,8 - 1,3m šířka: 0,5m
doba květu:srpen


Cena: 220 Kč

Popis

Panicum virgatum 'Heavy Metal' - 

Nároky:Slunečné chráněné i otevřené stanoviště, snese i mírný polostín, dobře propustná a na živiny bohatá svěží (ne úplně suchá) zahradní půda. U nás nesnáší utužené jílovité, přemokřené či kyselé půdy.

Znaky: Kompaktní sloupovitý, striktně vzpřímeně rostoucí trs hustých dlouhých kovově zelených měkkých listů, které nepřevisají, po celou vegetaci zůstávají stejně (výjimkou je poškození těžkým deštěm). Kvete od srpna ne příliš vysoko nad trsem jemnými a řídkými latami drobných růžovozelených kuličkovitých klásků, stébla jsou olivově zelená. Na podzim listy barví do žlutava. Trsy na zimu uschnou, ale když je mnoho sněhu nebo dlouhodobé deště, většinou se lámou a rozklesávají. Občas se vysemeňuje. Květy vhodné na sušení.

Použití:Buď jako solitera nebo do kombinací s menšími nebo většími stepními travami, keři a trvalkami. Ve stinnějších místech má tendenci se vytahovat za světlem. Při nedostatku světla kvete špatně nebo vůbec a nebarví. Pěstuje se hlavně kvůli svému striktnímu tvaru a šedozelené barvě.

Péče:V případě nevhodné půdy je dobré půdu vyměnit a výsadbovou jámu vysypat kompostem smíchaným s pískem, můžeme použít i substrát pro trávníky. Potřebuje dostatek vláhy hlavně v létě a na jaře. Na sušších místech je menší. Na zimu u nás nadzemní část usychá. Uschlou hmotu seřezáváme až na jaře (konec března!), ne před zimou. Při podzimním řezu hrozí, že voda nateče do zbytků stébel a poté mohou vyhnívat kořeny, které roztrhá mráz. Na jaře pak při dostatku vláhy rostlina rychle naroste do své výšky.

Copyright © 2008-2018 Zahradnictví Hruška, Velim u Kolína      l      Webdesign: disGrafik.eu      l      tvorba internetových stránek      l      poslední aktualizace 22.05.2018 15:07