Komposter 1000lCena: 850 Kč

Popis

Kompostovací jímka je zhotovena z vysoce odolného polyolefinu s jednoduchou funkcí sestavení i následné demontáže a přemístění. Konstrukce stěny kompostéru je prodyšná, zároveň teplo funkční. Barva sila je černá s obsahem inhibitoru proti UV záření. Použitý materiál je zdravotně nezávadný a plně recyklovatelný.

Posekaná tráva lze kombinovat se zbytky z prořezávání stromů, organické odpadky, vyjma nemocných, odpad ze stříhání živých plotů, dřevěný popel max. 2%, vaječné skořápky, hnůj domácích zvířat, zbytky ovoce i podzimní listí.

Při plnění sila, ale zabraňujte příliš vlhkým náplním, protože by nastalo příliš rychlé hnití a i příliš suchým náplním, protože by proces kompostování zpomalily. Práci kvalitního kompostu ušetří i urychlovače kompostování, které jsou běžně ke koupi.

Co nelze kompostovat: nemocné rostliny napadené houbou, nebo plísněmi, plevel se semeny, odpady z masa, textil, fekálie.

Použití kompostu: hnojit půdu pomocí kompostu není vhodné v horkých měsících, kdy by kompost lehce vyschnul. Po nakypření ošetřované půdy se kompost rozloží rovnoměrně cca v 2cm vrstvě a lehce se zapracuje. Není pro aplikaci vhodné zapracovat kompost rýčem.

Copyright © 2008-2019 Zahradnictví Hruška, Velim u Kolína      l      Webdesign: disGrafik.eu      l      tvorba internetových stránek      l      poslední aktualizace 10.02.2019 16:58