cedr - Cedrus atlantica 'Glauca Pendula'.

cedr atlanský

tvar:převislý
velikost:2 - 4m, šířka 3 - 4m


Cena: 8 256 Kč
prodejní velikost 210 cm x 140 cm

Popis

Cedrus atlantica 'Glauca Pendula' - je převislou formou atlaského cedru s nápadně modrostříbrnými jehlicemi, podobnými modřínu. Avšak cedry jsou neopadavé. Díky této barvě jehličí může být atraktivním doplňkem zahrad se sytě zelenými jehličnany, nebo jej můžete umístit jako samostatně stojící solitér do trávníku. Pouze z praktického hlediska je dobře myslet na převislé větve, které mohou za čas mírně znepříjemnit sekání trávníku pod nimi, necháte-li je dorůst až k zemi. Také je potřeba mít na paměti, že tento kousek je chamtivec a bude časem potřebovat místo do stran. Nechte mu alespoň 4m do šířky.

Jeho tvar je unikátní a u každého kusu jedinečný. Většinou je roubovaný na kmen v různé výšce, odkud vyrůstá vodopád větví, které se časem dotknou země. Nové větve přirůstají podél těch starších do stran a opět se sklánějí.Tento strom lze střihem dopěstovat do někdy až bizardních tvarů. Stříhat jej můžete zjara, téměř kdekoliv mimo staršího dřeva. Také je možné hlavní větev poblíž terminálu vyvázat a dodat stromu další patro.

Cedry nejsou náročné na půdní typ, pokud je zem dobře odvodněná. Potřebují výslunné místo.

Copyright © 2008-2019 Zahradnictví Hruška, Velim u Kolína      l      Webdesign: disGrafik.eu      l      tvorba internetových stránek      l      poslední aktualizace 23.01.2019 13:01