brslen - Euonymus jap. 'Aureovariegata'

brslen japonský

velikost:0,3 - 0,8cm x 0,3 - 0,8cm


Cena: 120 Kč
prodejní velikost 25 cm

Popis

Euonymus jap. 'Aureovariegata' - zlatolistá odrůda japonského brslenu s drobnými listy a pomalým růstem. Listy jsou cca 3 cm dlouhé, eliptické, v horních patrech rostliny a na osluněných místech téměř zlatožluté s menším, tmavě zeleným středem. Listy uvnitř rostliny budou obsahovat větší procento zelené barvy.

Keř roste velmi hustě a pomalu, v našich podmínkách se jedná o zakrslou odrůdu. Lze stříhat, ale vzhledem k pravidelnému větvení to není potřeba. Pokud jej budete chtít zmladit, zastříhněte jej na začátku jara, pokud jej budete chtít tvarovat, učiňte tak v červenci.

Brsleny jsou vcelku nenáročné na půdu. Jakmile zakoření, dobře snáší sucho. Zem jim vyhovuje téměř jakákoliv propustná, přednostně vlhčí. Pěstují se od slunečných pozic až do úplného stínu. Když se stane, že vám slunce nebo mráz popálí listy, na jaře znovu spolehlivě obráží. Pokud máte většinu zahrady umístěnou na silném větru, dopřejte barevným japonským brslenům závětrnou pozici, aby jim vítr nevysušoval listy, které mají po celý rok.

Copyright © 2008-2018 Zahradnictví Hruška, Velim u Kolína      l      Webdesign: disGrafik.eu      l      tvorba internetových stránek      l      poslední aktualizace 22.05.2018 15:07